Latviski По-русски Eesti English
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs
Labakie matrači. Perc matraci no ossov.lv
  PAR MUMS  
NODERĪGI ZINĀT
  PIEGĀDE  
VEIKALU KONTAKTI
 

NODERĪGI ZINĀT

 

Kas ir ortopēdiskie matrači?

Ortopēdisks matracis ir nepieciešams mugurkaula dabīgā stāvokļa atbalstam miega laikā, ievērojot tā fizioloģiskos izliekumus. Tā pat ortopēdiskā matrača mērķis ir mugurkaula deformācijas un balsta-kustības aparāta ārstēšanai un profilaksei.

Guļot uz ortopēdiska matrača, neatkarīgi no ieņemtās pozas – uz sāniem, vai uz muguras, mugurkauls neieliecās, ko nevar teikt par parasto klasisko matraci. Guļot uz ortopēdiska matrača nenotiek skriemeļu un starpskriemeļu disku nobīde, muskuļi un saites nav izstiepti, vai saspiesti, nenotiek nervu šķiedru un asinsvadu saspiešanās.

Kad matracis nav ortopēdisks un nesniedz vajadzīgo atbalstu (ielecās mugurkauls, nobīdās skriemeļi), var rasties traucējumi nervu impulsa izvadē no muguras smadzenēm (rezultātā nervu sakņu saspiešana) pie pārējiem orgānu audiem un muskuļiem, kam seko muskuļu sasprindzinājums – var pasliktināties asinsrite, rasties limfu pietūkums. Tas var izraisīt hroniskas sāpes, jebkuru orgānu saslimšanu, vai jau esošu kaišu saasināšanos un protams miega traucējumus un kā zināms slikts miegs vien pasliktina pašsajūtu.

Ortopēdisks matracis – daudzu slimību laba profilakse, kā piem.: hipertonija, aritmija, muskuļu sāpes, kuņģa čūlas, skoliozes, radikulīta, neiralģija, bezmiegs u.c

 

Padomi matrača izvēlē!

Pastāv viedoklis, jo stingrāks matracis, jo veselīgāks un labāks tas ir mugurkaulam. Pēc būtības šāds viedoklis ir kļūdains. Matracim nav jābūt pārāk stingram, vai pārāk mīkstam. Pārāk stingrs matracis nesniedz vienmērīgu atbalstu visām ķermeņa daļām, tiek atbalstītas tikai smagākās ķermeņa daļas, tādas kā pleci un gurni. Paaugstināts spiediens šajās ķermeņa daļās traucē normālai asinsritei, kas izraisa biežu grozīšanos miega laikā līdz ar to nesniedz pilnvērtīgu miegu.

Savukārt, pārāk mīksts matracis vispār neatbalsta ķermeni- gulēšanas laikā mugurkauls paliek praktiski bez atbalsta. Rodas tā saucamais “guļamtīkla efekts”, kas izraisa mugurkaula izliekšanos un sāpes tanī.

Pati nozīmīgākā prasība- matracim ir jābūt ērtam konkrēti priekš Jums. Priekš Jums komforts matracis būs tāds, uz kura vienalga kā Jūs guļat, Jūsu mugurkauls paliks ideāli taisns un bez mazākā saspringuma. Jūsu ķermenis atradīsies anatomiski pareizā stāvoklī.

To arī sauc par ortopēdisku efektu un šādu matraci- par ortopēdisku matraci. Atbalsta funkciju matracī pilda pamats, kas nosaka matrača komfortu. Matrači atšķiras pēc pamatnes veidiem, tie mēdz būt parastie (klasiskie), ortopēdiskie, ar atsperēm, vai bezatsperu.

Komforts lielākā mērā ir subjektīvs jēdziens, tāpēc izvēloties sev matraci paļaujieties ne tikai uz vispārējām rekomendācijām, bet arī uz savām priekšrocībām.

● Cilvēkiem ar vidēju ķermeņa uzbūvi derēs vairākums modeļu ar neatkarīgām atsperēm, kā arī modeļi kuros tiek izmantots pildījums no lateksa slāņa un kokosa plātnes-lateksa kombinācija.
● Korpulentiem cilvēkiem derētu pievērst uzmanību stingrākiem matračiem ar pastiprinātu konstrukciju, kas ir speciāli piemēroti lielam svaram: matrači kuru pamatā ir stingrākas, pastiprinātas atsperes, atsperu Pocket modeļi Vernestet (stingrākās neatkarīgās atsperes), vai Multipocket, kā arī bezatsperu modeļi no lateksa putām.
● Smalkas uzbūves cilvēkiem labāk izvēlēties mīkstākus modeļus.
● Bērniem un pusaudžiem parasti tiek rekomendēti bezatsperu matrači. Lieliski der matrači kuru pamatā ir kokosa koira.
● Pavisam maziem bērniem ir svarīgi, lai matracis labi vēdinās un pasargā mugurkaulu no ieliekšanās. Parasti iegādājās kokosa matracīšus (virsmatračus) 5-7 cm biezumā.
● Pusaudžiem tiek rekomendēti bezatsperu matrači no dabīga lateksa, vai stingri uz atsperu pamata.
● Ar sāpēm jostas vietā stingri matrači netiek rekomendēti, nepieciešams izvēlēties no mīkstākiem, labi pieguļošiem un jostas vietas atbalstošiem modeļiem.
● Cilvēkiem ar problēmām mugurkaula augšējā daļā pretēji, der pievērst uzmanību stingrākiem matračiem.
●Stingrus un vidēji stingrus matračus bieži rekomendē ārsti-ortopēdi saviem pacientiem, kuriem ir mugurkaula problēmas. Ārsta ieteikumus ir vērts ņemt vērā, taču, ja Jūs esat veseli- gulēt uz dēļa, kas pārklāts ar segu ir ne tikai neveselīgi, tas var kaitēt locītavām un asinsvadiem.
 
© Mājas lapas lietotājs bez autoru rakstiskas atļaujas nedrīkst pārveidot, kopēt, reproducēt, pārpublicēt, pārsūtīt vai izplatīt jebkāda veida informāciju, kas attiecas uz mājas lapas saturu, tai skaitā arī izstrādāto dizainu un programmas kodu. Noteikumi un nosacījumi / Privātuma politika